قرص،شربت و داروهای گیاهی ضد اشتها

ytr

کاهش وزن همیشه به دنبال کاهش مقدار کالری جذب شده نسبت به کالری مصرفی اتفاق می‌افتد. برای دستیابی به این هدف شما فقط دو راه دارید: یکی اینکه کالری بیشتری بسوزانید (از طریق ورزش کردن و افزایش سوخت و ساز بدن) و دیگر اینکه کالری کمتری بخورید. البته چند راهکار برای کاهش اشتها نیز وجود دارد. مثلاً می‌توانید مکمل‌های خاصی را مصرف کنید یا غذاهای خاصی بخورید که به کاهش اشتهای شما کمک می‌کند. به این ترتیب بدون آنکه به خودتان گرسنگی بدهید، به بدنتان می‌گویید که از همان چربی‌هایی که از قبل در اختیار دارد، برای سوخت و ساز خود استفاده کند.

از آنجایی که پرخوری و پراشتهایی عامل چاقی و بسیاری از بیماری‌های دیگر است، افراد به دنبال راهی برای کاهش اشتها هستند. شاید اولین راه، استفاده از قرص و داروهای ضد اشتها به نظر برسد. اما به خاطر داشته باشید مصرف این داروها خالی از عوارض نیست. در کلینیک تغذیه و رژیم درمانی دکتر ابوالحسنی با بررسی وضعیت شما رژیم مناسب کاهش اشتها ارائه خواهد شد و ممکن است به دنبال آن در مواردی داروهای ضداشتها نیز تجویز گردد. شما می‌توانید برای طرح سؤالات خود و یا دریافت وقت مشاوره با شماره‌های 02122563508 و 09361442987 تماس حاصل نمایید.

قرص‌های کاهش دهنده اشتها


rew

در حالی که در بازار محصولات بسیار زیادی با ادعای معرفی راهکار نهایی برای کاهش اشتهای شما ارائه می‌شوند، اما متأسفانه اغلب آنها تأثیر مورد انتظار شما را ندارند. قرص‌های ضد گرسنگی، در کاهش اشتهای شما تأثیر دارند و می‌توانند به شما کمک کنند که وقتی رژیم دارید، بتوانید جلوی پُرخوری خود را بگیرید. در واقع این قرص‌ها فقط به کنترل مقدار غذایی که می‌خورید، کمک می‌کنند.

در ادامه نگاهی خواهیم داشت به 5 مورد از رایج‌ترین قرص‌های کاهش دهنده اشتها که به صورت بدون نسخه در بازار قابل تهیه هستند و ممکن است پزشک متخصص تغذیه آنها را برای شما تجویز نماید.

فِن 375 (Phen375)

www

فِن 375 یکی از محصولاتی است که در حد گسترده‌ای در عرصه داروهای کاهش وزن وارد شده است. این دارو به صورت یک مکمل است که با هدف تجزیه مؤثر بافت‌های چربی بدن طراحی شده است و کار ذخیره هر نوع چربی را برای بدن سخت‌تر می‌کند.

فن کیو (Phen Q)

hgf

فن‌کیو یک مکمل بر پایه فن‌ترمین است که به کاهش سریع وزن بدن کمک می‌کند. ماده مؤثره اصلی در ترکیب این دارو که باعث برتری آن نسبت به سایر مکمل‌های کاهش وزن شده است، ماده ثبت شده‌ای به نام α-Lacys است که موجب تنظیم مجدد و تأثیر بر عملکرد هضم‌کنندگی دستگاه گوارش و عادی‌سازی متابولیسم بدن می‌شود.

کپسی‌پلکس

was

قابلیت کاهش وزن در داروی کپسی‌پلکس، از ماده اصلی موجود در ترکیب آن که کپسیکوم یا همان فلفل است ناشی می‌شود. این ماده باعث افزایش دمای داخلی بدن و کمک به بالا رفتن سرعت متابولیسم و سوخت و ساز چربی‌ها می‌شود. نیکائین هم ماده دیگری در ترکیب این دارو است که موجب کاهش مقدار کلسترول بد خون می‌شود.

فورسکولین 250

kil

فورسکولین 250 یک داروی لاغری است که فقط از گیاه طبیعی فورسکولین گرفته شده است. امروز هم افراد علاقه‌مند به کاهش وزن و هم ورزشکاران رشته بدنسازی، به وفور از فورسکولین به دلیل خاصیت افزایش دهنده هورمون تستوسترون و خواص لاغر کنندگی آن استفاده می‌کنند.

عوارض جانبی مصرف قرص‌های کاهش دهنده اشتها


به طور کلی داروهای کاهش وزن می‌تواند عوارض جانبی خطرناکی را به همراه داشته باشد که تأثیرات نامطلوبی بر سلامتی شما خواهد گذاشت. به همین دلیل است که ما در اینجا فقط به آن دسته از قرص‌های کاهش دهنده اشتها که باعث عوارض خطرناک و مضری بر سلامتی شما نمی‌شوند، اشاره کردیم.

با رعایت یک رژیم تخصصی و حساب شده تحت نظر متخصص تغذیه و رژیم درمانی و بدون استفاده از داروهای ضد اشتهایی که عوارض زیادی به دنبال دارند، می‌توانید پرخوری و پراشتهایی خود را درمان و به وزن ایده‌آل خود دست پیدا کنید.

داروهای طبیعی و گیاهی کاهش دهنده اشتها


gds

بعضی از غذاها و نوشیدنی‌ها می‌تواند به رفع احساس گرسنگی شما کمک کند و بعضی دیگر از مکمل‌ها باعث تقویت حس گرسنگی در شما می‌شوند.

دکتر ابوالحسنی می‌گوید:

  • اولین و مهم‌ترین نکته، نوشیدن آب است! من توصیه می‌کنم که قبل از صرف هر وعده غذایی یک لیوان 250 گرمی آب بنوشید.
  • در مرحله بعد، حتماً مقدار زیادی فیبر در رژیم غذایی خود داشته باشید. فیبر را می‌توانید از مواد غذایی مختلفی مانند یک سیب آبدار که قبل از غذا می‌خورید و یا یک چهارم فنجان تخم کتان تازه که روی ماست می‌پاشید، سالاد، سوپ و مکمل‌های حاوی فیبر تأمین کنید. به هر حال، فیبر از هر منبعی که تأمین شود می‌تواند از طریق کاهش سرعت آزاد شدن گلوکز به رفع احساس گرسنگی شما کمک کند.
  • مواد گرمازایی (ترموژنیک) هم وجود دارند که از طریق افزایش سرعت سوخت و ساز چربی‌ها توسط بدن و کنترل اشتهای شما به کاهش وزن بدنتان کمک می‌کنند. کافئین راحت‌ترین ماده‌ای است که می‌توانید برای این منظور به رژیم غذایی خود اضافه کنید. در واقع وقتی احساس می‌کنید که به یک میان وعده غذایی نیاز دارید، به جای آن یک فنجان قهوه بنوشید. این کار جلوی گرسنه شدن شما را می‌گیرد. اگر هم به قهوه علاقه‌ای ندارید، چای سبز می‌تواند یک گزینه سالم و مؤثر دیگر برای شما باشد.
  • برای کمک به کاهش بیشتر حس گرسنگی، می‌توانید از اسید آمینه 5-هیدروکسی تریپتوفان (5-HTP) استفاده کنید. این اسید آمینه از طریق تنظیم طبیعی میزان هورمون سروتونین، باعث کاهش میل شما به غذا بخصوص به کربوهیدرات‌ها می‌شود.
  •  هودیا گوردونی (Hoodia gordonii) یک گیاه آبدار بومی جنوب آفریقا است که به عنوان یکی دیگر از مواد ضد اشتهای طبیعی شناخته شده است. عصاره این گیاه باعث فعال شدن مرکز گرسنگی- سیری در مغز می‌شود. این گیاه در سطح گسترده‌ای در صنایع دارویی و غذایی مورد استفاده قرار می‌گیرد و کارآیی بسیار بالای آن در کاهش اشتها به اثبات رسیده است.
  • گیاه انبه آفریقایی (Irvingia gabonensis) یک گیاه درختی بومی غرب آفریقا است و عصاره آن نه تنها باعث کاهش اشتها و مبارزه با چاقی می‌شود، بلکه به کنترل دیابت و بیماری‌های قلبی عروقی نیز کمک می‌کند.
(Visited 11 times, 1 visits today)