لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن: عوارض و هزینه

کویتیشن پدیده‌ای طبیعی و مبتنی بر اولتراسوند با فرکانس پایین است. میدان مافوق صوت (اولتراسوند) حباب‌هایی را در مایع ایجاد می‌کند که به تدریج بزرگتر می‌شود و پس از رسیدن به اندازه مشخص از داخل منفجر می‌شود. انرژی فرکانس رادیویی و امواج مافوق صوت زیست خلأزا سلول‌های چربی و سلولیت را بدون انجام هیچ گونه جراحی یا مداخله و بدون آسیب‌زدن به سلول‌ها و اندام‌های مجاور به صورت گزینشی متلاشی و تخریب می‌کند. در ادامه در مورد اینکه کویتیشن چیست و چه کاربردی دارد، توضیح بیشتری داده شده است.

چاقی بر اعتماد به نفس سایه می‌افکند و انگیزه و کارایی فرد را کاهش می‌دهد و به تدریج به تنبلی، افسردگی و ناکامی‌های شغلی دامن می‌زند. رسیدن به سطح مناسب چربی سلامتی بیشتر، درد کمتر، استرس پایین‌تر و خواب آرام‌تر را در پی دارد و لزوم مصرف داروهای تجویزی را کاهش می‌دهد.

دکتر ابوالحسنی با بررسی وضعیت شما علاوه بر رژیم غذایی مناسب از دستگاه های لاغری از جمله آر اف، ال پی جی، کرایولیپولیز و کویتشن استفاده می‌کند.

مزایای کویتیشن عبارت است از:

 • پیکرتراشی بدون نیاز به بی‌حسی یا بیهوشی
 • باقی نماندن جای زخم
 • عدم تحمل درد و ناراحتی
 • عدم نیاز به استراحت کردن پس از عمل
 • جایگزینی بدون عوارض برای لیپوساکشن
 • از بین رفتن سریع سلول‌های چربی
 • غیرتهاجمی بودن درمان
 • دفع چربی به روش طبیعی
 • زمان کوتاه (20 تا 60 دقیقه) هر جلسه
 • هزینه متعارف درمان

برای دریافت وقت مشاوره با شماره   02122569006 و 09022569006 تماس حاصل نمایید.

 کویتیشن اولتراسوند چیست؟


reductor-quemador-de-grasa-reduce-abdomen-brazos-muslos-6045-mla4574676811_062013-o

کویتیشن اولتراسوند لاغری یکی از عمل‌های نسبتاً جدید زیبایی است که در آن برای تبدیل سلول‌های چربی به مایع از تکنولوژی پیشرفته بهره گرفته می‌شود، مایع به دست آمده نیز به طور طبیعی از بدن دفع می‌شود. هر جلسه کویتیشن لاغری معمولاً 25 تا 30 دقیقه زمان می‌برد و طی آن یک ناحیه از بدن درمان می‌شود. 72 ساعت باید بین هر دو جلسه کویتیشن فاصله باشد تا بدن بتواند چربی را دفع کند. توصیه می‌شود حداقل 6 تا 10 جلسه کویتیشن انجام شود.

ناحیه‌های قابل درمان با کویتیشن


ناحیه‌های دارای چربی موضعی که در برابر ورزش و رژیم غذایی لاغری مقاوم است، برای مثال بخش‌های زیر با کویتیشن قابل درمان است:

 • ران
 • شکم
 • بازوها
 • باسن

سازو کار عملکرد کویتیشن اولتراسوند


دستگاه کویتیشن از امواج صوتی با فرکانس بالا برای تخریب دیواره‌های سلول‌های چربی استفاده می‌کند. محتویات سلول‌ها پس از تخریب دیواره به بیرون و فضاهای مایع بدن ترشح می‌کند. دستگاه لنفاوی از این مرحله به بعد کار را به عهده می‌گیرد و مواد زائد را جمع می‌کند. گردش مواد زائد در بدن به طور کامل انجام می‌شود تا کبد فرایند لازم را بر روی آن انجام دهد و در نهایت با عرق، ادرار و مدفوع از بدن دفع شود. نتایج کویتیشن آنی است، البته تکمیل فرایند و مشاهده نتیجه نهایی چند روز زمان می‌برد.

متقاضیان کویتیشن


افراد سالم با اضافه وزن متوسط که تمایل به کاهش وزن 2.5 تا 50 کیلوگرم دارند، بهترین متقاضیان لاغری با کویتیشن محسوب می‌شوند. انجام کویتیشن در دوران بارداری، شیردهی، مصرف داروهای ضدانعقاد خون، وجود دستگاه ضربان‌ساز قلب یا ایمپلنت‌های فلزی در بدن، سابقه ایجاد کلوئید یا گوشت اضافه، به تازگی جراحی انجام دادن یا ابتلا به بیماری‌هایی چون دیابت، ناراحتی قلبی، سرطان یا تومور، صرع، فشار خون بالا یا پایین، هموفیلی، ترومبوز، التهاب وریدها، سل، بیماری‌های عفونی، نقص‌های سیستم ایمنی یا سیستم لنفاوی توصیه نمی‌شود. چنانچه از ایمنی انجام کویتیشن به هر دلیلی مطمئن نیستید، حتماً پیش از درمان با پزشک مشورت کنید.

آمادگی پیش از درمان


از یک هفته قبل از عمل هر روز 1.5 تا 2 لیتر آب بنوشید. ناحیه مورد نظر را هر روز و هر شب مرطوب کنید. آب رسانی ناحیه تحت درمان درصد موفقیت کویتیشن را بالا می‌برد. ورزش‌هایی مانند پیاده‌روی یا دیگر فعالیت‌های ایروبیک باید به طور منظم انجام شود تا بدن بتواند مایع به دست آمده از تجزیه چربی را بهتر دفع کند.

عمل کویتیشن اولتراسوند


j2

متخصص امواج مافوق صوت، سطح پایین را با استفاده از هندپیس دستگاه کویتیشن به بدن منتقل می‌کند. این امواج دربردارنده تکانه‌های فشرده کننده ـ گسترده کننده‌ای است که در چرخه‌های با سرعت بالا حرکت می‌کنند. این چرخه رو به عقب و جلو تعداد بی‌شماری از حفره‌ها یا حباب‌های ریز را ایجاد می‌کند که به تدریج بزرگتر می‌شوند و در نهایت به هم برخورد می‌کنند و منفجر می‌شوند. با انفجار این حباب‌ها امواج شوکی ایجاد می‌شود که مایع شدن و از بین رفتن بافت‌های چربی را به دنبال دارد، از این فرایند با اصطلاح کویتیشن یاد می‌شود. مایع به دست آمده به سادگی از طریق ادرار یا دستگاه لنفاوی از بدن خارج می‌شود.

نتایج مورد انتظار


نتایج کویتیشن آنی است و ماندگاری بالایی دارد. اندازه دور بدن اکثر بیماران پس از فقط یک جلسه 2 تا 10 سانتی‌متر کمتر می‌شود و نتایج پس از هر جلسه بهتر می‌شود. البته نتیجه درمان به ساختار بافت، ناحیه تحت درمان، سن، متابولیسم، داروهای مصرفی و تغییرات هورمونی بستگی دارد. رژیم غذایی مناسب و افزایش فعالیت بدنی نیز بدون شک موثر است و به حفظ نتایج به دست آمده کمک می‌کند.

دوران بهبود 


کویتیشن هیچ دردی به همراه ندارد و پس از درمان نیازی به استراحت کردن نیست. لاغری با کویتیشن درمانی گرم، آرام کننده و خوشایند است که بیشتر شبیه ماساژ با سنگ داغ است. کویتیشن را می‌توان در ساعت نهار و استراحت انجام داد و پس از اتمام عمل به تنهایی رانندگی کرد و به سرعت به محل کار بازگشت.

اثرهای جانبی احتمالی


احتمال بروز اثرهای جانبی مانند قرمزی موقت، تشنگی شدید و حالت تهوع بلافاصله پس از درمان وجود دارد که با نوشیدن آب برطرف می‌شود. این عوارض کوتاه مدت‌اند و پس از چند روز تا چند ساعت فروکش می‌کنند. اگر چه ایمنی کویتیشن در پژوهش‌ها اثبات شده است، اما این روش بر روی مراجعین مبتلا به بیماری‌های حاد، نقس عملکرد کبد، خونریزی شدید، دارای ضربان‌ساز قلب یا بانوان باردار انجام نمی‌شود.

پرسش‌های متداول


آیا کویتیشن دردناک و ناراحت کننده است؟

کویتیشن نیازی به بی‌حسی ندارد. اکثر بیماران عمل را بدون درد و راحت می‌دانند. البته به دلیل پخش صداهای خاص داخل بدن ناراحتی خفیفی حس می‌شود که کمترین ضرری ندارد و به محض توقف تماس اپلیکاتور با بدن از بین می‌رود. گرمای ملایمی نیز در طول درمان حس می‌شود. چنانچه احساس داغی یا سوختگی کردید، بلافاصله از متخصص بخواهید که ژل سونوگرافی بیشتری روی بدن بزند.

زمانبندی جلسات درمانی کویتیشن چگونه است؟

انجام جلسات کویتیشن در وقفه‌های سه روزه کاملاً ایمن است. البته هر چه فواصل زمانی درمان‌ها کمتر شود، نتایج چشمگیرتر می‌شود و سریع‌تر به دست می‌آید.

چه مقدار از بدن در هر جلسه تحت درمان قرار می‌گیرد؟

در یک جلسه درمانی یک ساعته ناحیه‌ای به بزرگی شکم، بخش داخلی/ جلویی یا بیرونی/پشتی ران، باسن یا پشت بدن پوشش داده می‌شود. ناحیه‌های کوچکتری مانند غبغب و افتادگی بازو را می‌توان با هم در یک جلسه درمان کرد. دکتر ابوالحسنی توصیه می‌کنند درمان هر ناحیه دست‌کم سه بار تکرار شود تا بهترین نتیجه در کمترین زمان ممکن به دست آید.

چند جلسه کویتیشن باید انجام شود؟

تعداد جلسات لازم کویتیشن به عامل‌های متعددی چون میزان چربی انباشته شده، مدت زمان وجود چربی، تراکم چربی و... بستگی دارد. مادرانی که تمایل دارند پس از زایمان دوباره اندامی متناسب داشته باشند، باید 3 تا 6 جلسه درمان بر روی شکم انجام دهند، حال آن که 2 یا 3 جلسه درمان برای درمان چاقی متوسط کفایت می‌کند.

آیا با استفاده از کویتیشن می‌توان لاغر شد؟

کویتیشن یک روش لاغری محسوب نمی‌شود، اما اندامی متناسب‌تر را به ارمغان می‌آورد. این روش پیکرتراشی به ویژه برای کاهش چربی موضعی انباشته شده در پهلوها کاربرد دارد که در برابر رژیم غذایی لاغری و ورزش مقاوم است. کویتیشن سلولیت را بدون آسیب زدن به سیستم عروقی از بین می‌برد و از انباشته شدن مجدد سلول‌های چربی در ناحیه‌های درمان شده جلوگیری می‌کند.به این پست امتیاز دهید.
لاغری موضعی با دستگاه کویتیشن: عوارض و هزینه
4 از 2 رای
(Visited 15,668 times, 1 visits today)