تاثیر تغذیه بر دیرتر وزودتر شدن پریود(عقب وجلو انداختن قاعدگی)

photo_2017-02-21_14-12-26

اگر یک مورد وجود داشته باشد که زنان می توانند از آن مطمئن باشند، وقوع عادت ماهیانه آنها می‌باشد. در یک برنامه منظم قاعدگی، انتظار می‌رود زنان حدوداً هر بیست و هشت روز یک بار پریود شوند. با اینکه داشتن یک برنامه منظم قاعدگی مزایای خود را دارد، اما مواقعی وجود دارد که یک زن برای رهایی از ناراحتی و درد قاعدگی در یک مناسبت‌ خاص بخواهد زودتر و یا دیرتر پریود شود. اما نامنظم شدن عادت ماهیانه از دلایل عقب افتادن پریود یا جلو افتادن آن می باشد.

به هر دلیلی که قصد عقب و یا جلو انداختن دوره‌ی عادت ماهیانه‌ی خو را داشته باشید، روش‌های مختلف زیادی برای انجام این کار وجود دارد. با اینکه برخی قرص‌ها برای جلو انداختن و یا تاخیر عادت ماهیانه موثر هستند، اما اغلب عوارض جانبی مضری به همراه دارند. با این حال مواد غذایی بسیاری وجود دارند که می‌توانند بدون به خطر انداختن سلامتی به زودتر یا دیرتر پریود شدن، کمک کنند. یک متخصص تغذیه بهتر می‌تواند شما را در این زمینه راهنمایی کند. جهت کسب اطلاعات بیشتر می‌توانید با شماره‌های   02122569006 و 09022569006 تماس حاصل نمایید.

مواد غذایی مفید در به تاخیر انداختن زمان پریود


آیا می‌خواهید پریود خود را چند روز به تاخیر بیاندازید؟ در صورتی که مناسبت مهمی پیش رو داشته باشید، پریود قطعاً می‌تواند برای شما مشکل ایجاد کند. دفعه‌ی بعد که قصد دارید عادت ماهیانه‌ی خود را فقط چند روز بیشتر به تاخیر بیاندازد، موارد زیرا را امتحان کنید:

سرکه سیب

1

سرکه سیب خواص درمانی زیادی را دارد. سرکه سیب نه تنها برای هضم غذا و سیستم ایمنی بدن خوب است بلکه می‌تواند برای به تعویق انداختن پریود نیز بسیار مفید باشد. نوشیدن یک لیوان آب معدنی همراه با سه یا چهار قاشق غذاخوری سرکه سیب سه بار در روز می‌تواند از شروع پریود جلوگیری کند. اگر پریود شده‌اید نیز استفاده از سرکه سیب به این طریق به کاهش جریان خون و علائم و دردهای ناشی از قاعدگی کمک می‌کند.

مواد غذایی تند

2

حرارت در بدن به تولید بیشتر استروژن کمک می‌کند و پریود شدن را جلو می‌اندازد. اگر به هر دلیلی می‌خواهید پریود خود را به عقب بیندازید، توصیه می‌شود که غذاهای تند و ادویه‌دار را چند هفته قبل از شروع دوره خود به طور کامل از رژیم غذایی‌تان حذف کنید. برخی از مواد غذایی که بهتر است از آنها پرهیز کرد شامل فلفل تند‌، پاپریکا، فلفل قرمز، هالاپینو ، سیر و فلفل سیاه می‌باشند. از خوردن هرگونه غذای تند در بیرون پرهیز کنید و در این صورت احتمال به تاخیر انداختن شروع عادت ماهیانه افزایش پیدا می‌کند.

چای برگ جعفری

3

این چای یکی دیگر از منابع طبیعی است که برای مشکلات گوارشی و نیز به تاخیر انداختن قاعدگی بسیار عالی است. چند برگ برگ جعفری باید به مدت حدوداً بیست دقیقه در نیم لیتر آب جوشانده شود. اگر می‌خواهید به طور موثری پریود خود را عقب بیاندازید، این آب باید از صافی رد شود و به صورت گرم دو تا سه بار در روز تقریباً یک هفته پیش از موعد عادت ماهیانه مصرف شود. اضافه کردن مقداری عسل به چای جعفری طعم تلخ آن را از بین می‌برد و نوشیدن را لذت‌بخش‌تر می‌کند.

سوپ عدس سرخ شده

4

سوپ عدس سرخ شده یک ماده غذایی بسیار عالی برای به تاخیر انداختن قاعدگی است. خوردن این سوپ با معده خالی بهترین راه برای به تاخیر انداختن چرخه قاعدگی است و باید روزانه به مدت حداقل یک هفته قبل از شروع عادت ماهیانه مصرف شود. عدس همچنین سرشار از پروتئین بوده و برای بدن بسیار مفید می‌باشد. دفعه‌ی بعد که به دنبال به تاخیر انداختن پریود خود هستید، این غذای جدید را امتحان کنید و مرتب سوپ عدس بخورید. در این صورت می‌توانید چند روز عادت ماهیانه خود را عقب می‌اندازید و بدون مشکلات ناشی از پریود فعالیت‌های مورد نظر خود را انجام دهید.

مواد غذایی مفید در جلو انداختن زمان پریود


اگر منتظر شروع پریود خود هستید و می‌دانید که در صورتی که این دوره کمی زودتر از موعد شروع شود، مشکلات کمتری خواهید داشت، می‌توانید هر یک از موارد زیر را امتحان کنید تا دوره ماهیانه‌تان کمی زودتر شروع شود.

آب انار

5

یکی از بخش‌های پیچیده‌ی سیستم طبیعت برای درمان بیماری و القای سلامتی، انار است که حاوی مقدار بسیار بالایی آنتی اکسیدان است. این میوه‌ی قرمز همچنین در جلو انداختن پریود نیز موثر است. برای استفاده از انار جهت جلو انداختن عادت ماهیانه، چند روز قبل از شروع قاعدگی سه بار در روز آب انار بنوشید. همچنین می‌توانید برای جلو انداختن عادت ماهیانه چهار بار در روز مخلوط آب انار و آب نیشکر را بنوشید.

هویج

6

خوردن هویج تازه و یا نوشیدن یک فنجان آب هویج تازه 2 تا ۳ بار در روز یک روش فوق‌العاده برای جلو انداختن عادت ماهیانه است. هویج حاوی مقادیر بالایی کاروتن است که تولید استروژن را افزایش می‌دهد. هر چه استروژن بیشتری در بدنتان باشد، زودتر پریود می‌شوید. کدو حلوایی نیز یک منبع عالی از کاروتن است و اغلب با مقدار کمی عسل و دارچین خورده می‌شود. هر کدام از منابع کاروتن را که انتخاب کنید، می‌توانید مطمئن باشید که عادت ماهیانه‌تان زودتر از موعد رخ می‌دهد.

پاپایا

7

پاپایا ماده‌ی غذایی دیگری است که حاوی کاروتن می‌باشد و همچنین یکی از بهترین داروهای خانگی برای جلو انداختن عادت ماهیانه است. این میوه نه تنها موجب تحریک استروژن می‌شود بلکه در اثر حرارت اضافه‌ای که در بدن تولید می‌کند منجر به جلو افتادن قاعدگی می‌گردد. پاپایا همراه با مقدار کمی لیمو ترش که منبع سالمی از ویتامین ث است، بسیار عالی می‌باشد. دفعه‌ی بعدی که خواستید پریود خود را جلو بیاندازید، می‌توانید این روش تست شده را پیش از سایر روش‌ها استفاده کنید.

آناناس

8

مانند پاپایا، آناناس نیز یکی دیگر از میوه های گرمسیری است که حرارت مورد نیاز بدن برای شروع زودتر از موعد قاعدگی را تولید می‌کند. آناناس برای بسیاری از زنانی که به هر دلیلی خواسته‌اند پریود خود را جلو بیاندازند مفید واقع شده است. این میوه به خصوص وقتی در صورتی که به مقدار زیاد مصرف شود موثر است. می‌توانید سالاد آناناس و پاپایا را برای اطمینان از پریود شدن زودتر از موعد در نظر بگیرید.

دانه کنجد

9

این دانه‌های کوچک برای کمک به شروع پیش از موعد قاعدگی شناخته شده هستند، و یک منبع عالی از ویتامین و مواد معدنی ضروری بدن می‌باشند. برای اینکه دانه‌های کنجد موثر باشند، چند قاشق چای‌خوری از آن را با آب داغ مخلوط کرده و ۱۵ روز پیش از موعد عادت ماهیانه خود، دو بار در روز مصرف کنید. پیروی از این دستور ساده به شما کمک می‌کند تا پریود خود را جلو بیاندازید. ترکیب دانه‌های کنجد با آب داغ مهم است زیرا نسبت به حالتی که به تنهایی مصرف شوند، موثرتر خواهد بود.

چای زرد چوبه

10

این ادویه هندی باستانی در جلو انداختن عادت ماهیانه مفید است. نوشیدن چای زردچوبه دو با در روز در طب شرقی به عنوان دارویی موثر در جلو انداختن پریود شناخته شده است. جهت استفاده از زردچوبه برای این منظور، به اندازه نوک انگشت از این پودر را به یک فنجان آب جوش اضافه کنید و اول صبح و آخر شب پیش از خوابیدن، به مدت ۱۵ روز قبل از موعد پریود خود بنوشید. این امر موجب می‌شود که عادت ماهیانه شما تقریباً پنج روز زودتر شروع شود.
راهنمایی: برای بهبود نتایج روش‌های جلو انداختن یا تعویق انداختن پریود، می‌توانید برای نتیجه‌گیری سریع‌تر چند روش ذکر شده در بالا را با هم ترکیب کنید. به عنوان مثال اگر می‌خواهید دوره پریود هرچه زودتر شروع شود، روزانه سه تا چهار لیوان آب هویج بنوشید و برای میان وعده مقدار زیادی آناناس و پاپایا بخورید. اما اگر می‌خواهید عادت ماهیانه خود را به تاخیر بیاندازید، تنها به چای جعفری اکتفا نکنید. علاوه بر نوشیدن این چای سه یا چهار بار در روز، سرکه سیب ترکیب شده با آب معدنی را به برنامه خود اضافه کنید و متوجه خواهید شد که پریود دیرتر از موعد شروع می‌شود. در نهایت باید مطمئن شوید که هر روشی که انتخاب می‌کنید بی خطر باشد.به این پست امتیاز دهید.
تاثیر تغذیه بر دیرتر وزودتر شدن پریود(عقب وجلو انداختن قاعدگی)
2 از 1 رای
(Visited 14,573 times, 1 visits today)